Duterte'den polise emir: Oğlum da olsa vurun

21 Eylül 2017 Saat: 16:57
Duterte'den polise emir: Oğlum da olsa vurun
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, çocuklarının uyuşturucu kaçakçılığına karıştığı iddialarına sert cevap verdi.

Duterte'den polise emir: Oğlum da olsa vurun

Duterte, başkent Manila'daki Başkanlık Sarayı'nda, kamu görevinde üstün hizmet gösterenler için yapılan ödül töreninin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"ÖLDÜRÜN Kİ KİMSENİN DİYECEK BİR ŞEYİ KALMASIN"

Başkan Duterte, muhalif Senator Antonio Trillanes'in gündeme getirdiği, oğlu Davao Belediye Başkan Yardımcısı Paolo Duterte'nin Çin'den yapılan amfetamin kaçakçılığında rolü olduğu iddiasıyla ilgili soruya, "Polise talimat verdim. Çocuklarımdan herhangi biri bu işe bulaşırsa öldürün ki kimsenin diyecek bir şeyi kalmasın. Paolo'ya da söyledim: Sen bile yakalansan polise öldürün der, sonra da seni öldüren polisleri korurum." yanıtını verdi.

Duterte'den polise emir: Oğlum da olsa vurun

SUÇA KARIŞAN POLİSLERİ YAKALATANLARA BÜYÜK ÖDÜL

Öte yandan Duterte, geçen ay uyuşturucuyla ilgili suçlara karışan polislerin yakalanmasına yardımcı olacaklara vadettiği 2 milyon Filipinler pesosu (yaklaşık 137 bin lira) para ödülünü, 3 milyon Filipinler pesosuna (yaklaşık 206 bin lira) çıkardığını duyurdu.

NİNJA POLİSLER

Kamuoyunda "ninja polisler" olarak anılan bazı polislerin uyuşturucu operasyonlarında ele geçirilen uyuşturucu maddeleri yeniden piyasaya soktukları ve menfaat karşılığı bazı uyuşturucu çetelerini korudukları iddia ediliyor.