Müge Uçar’ın “Dünya İnsanının Merhameti ve Vicdanı” programı ses getirdi

5 Aralık 2023 Saat: 13:56
Müge Uçar’ın “Dünya İnsanının Merhameti ve Vicdanı” programı ses getirdi
"Dünya İnsanının Merhameti ve Vicdani" programını 01 Aralık Cuma günü saat 18:00-20:00 arasında büyük bir Coşku ve katılımın yoğunluğu ile gerçekleştirdi.

Senaristliğini ve Genel koordinatörlüğünü araştırmacı yazar Müge Uçar' ın yaptığı, yönetmen koltuğunda ise Numan Venedik' in olduğu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Belediyesi, Körfez Belediyesi, Kocaeli Kent Konseyi, Muntazaoğlu İnşaat, Naila Cafe Bistro, Çakıroğlu İnşaat, KARBAFED katkılarıyla Kayı Obası Platformu Kocaeli Kongre Merkezinde "Dünya İnsanının Merhameti ve Vicdani" programını 01 Aralık Cuma günü saat  18:00-20:00 arasında büyük bir Coşku ve katılımın yoğunluğu ile gerçekleştirdi.

"Zalimin Son Katliamı" fotoğraf sergisi

Zalimin Son Katliamı" fotoğraf sergisi ile Filistin'de  ölen çocukların resimleri, enkaz yığınına çevrilen Gazze'nin resimleri, çocukların Filistin'de ki çocuklara yazdığı mektup ve resimlerin ve orada ölen çocukları temsilen çocuk ayakkabıları sergilendi. Akça Koca Salonunda Dünyaya Dünya İnsanının Vicdan ve Merhameti Ateşi Yakıldı

UÇAR Tüm Müslüman Ve Vicdan ve Merhametli İnsanlara Seslendi

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Uçar;  Kucağında ölen yavrusuna haykırış yapan bir Filistinli annenin "Sevgililer Sevgilisi Allah'ın Resulüne gideceksin ve Babam seni benden daha çok seviyor diyeceksin" diyen imana saygı duyarak Filistin'de yaşanan katliam durana kadar, Filistin özgürlüğüne kavuşan kadar hiç birimiz kalalım ağlamakla" diyerek Filistin'in özgür olması ve yaşanan katliamı anlattı.

TİYATRAL PERFORMANS YÜZLERCE KİŞİYİ AĞLATTI

"Benim adım Selehaddin Eyyubi" diyere Hakan Öztürk salona mesajlar veren Kayı obası platformu herkesi uyandırdı.

ARZU ÇABUK YAZICI DÜNYA ANNE OLARAK ANNELERE SESLENDİ

Dünya anne rolünü üstlenen Arzu Çabuk Yazıcı; yanında bütün din annelerini temsilen olan kadınlarla ve tüm dünya  çocuklarını simgeleyen çocuklarla "çocuklara kadınlara katliam yapan kişilerin annelerine;" Bir anne bir annenin yüreğini nasıl olurda enkaza çevirebilir? Sizin anneleriniz kim? Sizi annelerinize şikayet ediyoruz. Her şeyi öldürebilirsiniz ama anneleri öldüremezsiniz! Biz anneler olarak yeniden dünyayı inşa ederiz. Durduralım dünya anneleri olarak bu katliamı" Yoğun kalabalığın ve kadınların alkışları salonu inletti.

Siyaset Bilimci Prof. Dr. Abdulvahap Akıncı ve Müge Uçar bilinen yalnışları beş ayrı konuda  değerlendirdi.

Prof.Dr. Akıncı: Bize oturmak olmaz, bize ağlamak olmaz, bize gülmek olmaz.. bize çok daha fazla çalışıp eyleme geçmek var. "Türk Aklının" vurgulandığı söyleşi oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Abdullah Göktürk, Tüm insanlara ve müslümanlara seslendi.

İNSAN BOYU BÜYÜKLÜĞÜNDE YAPILAN SAPANDAN DÜNYA İNSANININ VİCDAN VE MERHAMETİNE

"Barış, Sevgi, Vicdan, Merhamet"  temsili mini yastıklar fırlatıldı.Dünya İnsanın Vicdan ve Merhameti programı dağıtılan helva, Filistin ve Türk bayrağı ve atkısı ile son buldu.

Herkesi soluksuz duygulandıran program Kocaeli'nin bütün ilçelerinde "Filistin Özgürlüğüne Kavuşana  Kadar" gösterimine devam edecek.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız